Вуглеводи (Carbo)

Питання постачання мускулатури енергією займає провідне становище в питанні її зростання і розвитку. Природно, що м'язи потребують субстратах, розщеплення яких дає енергію для м'язової роботи, роблячи тренування більш інтенсивної і плідною. Найефективнішим і надійним постачальником сил вважаються вуглеводи (цукри). Що це?

До них відносять широкий клас сполук органічного характеру, що мають в своєму складі карбонільну групу і кілька гідроксигруп. Найбільш відомими сахаридами вважаються глюкоза, фруктоза, крохмаль і ін. Вони грають важливу роль для людини, і повинні бути присутніми в кожному раціоні харчування атлета.

Вуглеводи вважаються одним з найбільш легкодоступних джерел енергії, незважаючи на їх низьку частку в організмі - всього 2% від обсягу запасів енергії, вони - необхідний структурний компонент харчування в будь-якому раціоні.

Раціональним вважається індивідуальний підбір відсотка прийнятих з їжею вуглеводів.

Найважливіші функції сахаридов в організмі:

• Структурна - складові частяі в структурі клітин організму

• Захисна - померлі клітини формують різноманітні захисні шари в рослинах, як колючки

• Пластична - запаси зберігаються як резерв поживних компонентів, знаходяться в складних молекулах (рибоза, дезоксирибоза), які будують необхідні освіти в організмі, як АТФ, ДНК і ін.

• Енергетична - джерело енергії. Так, при окисленні 1 грама сахариду синтезується 4,1 кілокалорій енергії і 0.4 грама води.

• Регуляторная- регуляція осмотичного тиску.

• Рецепторная - складова частина рецепторів клітин, а також лігандів.

Вуглеводи і бодібілдинг. Протягом дня властивість запасання сахаридов поступово знижується, тому раціональним вважається їх прийом саме вранці (4-6 годин після ранкового пробудження).

В процесі здорового харчування цукориди займають 50% від загальної частки енергетичних джерел.

Для нормованого регулювання харчування при заняттях бодібілдингом або ж фітнесом є показник глікемічного індексу. Чим вище його значення, тим більш високе число викинутого їм інсуліну, і, тим самим, більш прискорене зниження надмірного вмісту глюкози в крові. Люди, схильні до повноти, а також спортсмени, що знаходяться на «сушці», а також опрацьовує рельєфність м'язів, повинні приймати їжу з максимально зниженим глікемічним індексом, так як прості цукри стимулюють синтез жирових відкладень. Виняток становить 2-3 годинний проміжок після тренування - так зване «білково-вуглеводне вікно», коли вуглеводи перетравлюються, що не відкладаючись в якості жирового прошарку. Отже, після тренування організм варто максимально заповнювати сахаридами, а також білками, бо при цьому поліпшується засвоєння амінокислот м'язами, а також чутливість до інсуліну.

Вуглеводи при массонаборе і жіросжіганіі. В процесі приросту м'язової маси, сравненітельно з іншими поживними компонентами, цукри найбільшим чином приймають в цьому участь. Для приросту 0,5 кг м'язової маси, потрібно близько 2500 кілокалорій енергії - досить велике число, яке можуть синтезувати вуглеводи. Вони - джерело тієї самої «чистої» енергії, а організм віддасть перевагу більш охоче цукориди протеїнів і жирів. А самі цукри, розщеплюючи, зберігають протеїни для їх безпосередніх завдань - нарощування і відновлення тканин.

Крім того, цукри досить важливі під час спалювання жирів. Під час недостатнього прийому сахаридов, жири будуть розщеплюватися не так оперативно.

Filters
Популярність
Новинки
Знижка
Ціна
Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список
Позиції 1-16 з 24
16
32
48
Сторінка
16
32
48
To Top
Home
Menu
Wishlist